Blog / biOnay’dan Haberler

Genel Müdürümüz Ümit Usta Radyo Sputnik’te Serhat Ayan İle Yeni Şeyler Rehberi’ne Konuk Oldu!
blog

biOnay’ı şubelerin dışında sahada kullanan ilk banka İş Bankası oldu
blog

Bionay Kimlik Doğrulama Hizmet Sağlayıcısı (KDHS) tarafından sunulan mobil kimlik doğrulama cihazı biOnay, İş Bankası saha satış temsilcileri tarafından yeni müşteri edinimi süreçlerinde kullanılmaya başlandı.


E-imzalar artık kart erişim cihazlarıyla kimliklere yükleniyor
blog
ictmedia.com.tr

E-imza süreçlerinde yeni bir dönem başlıyor. Kart erişim cihazıyla (KEC) e-imza edinme işlemi birkaç dakikaya iniyor; günlük geçerli ve maliyeti oldukça makul e-imzalar artık mümkün hale geliyor. Klasik e-imza (NES) edinimi ve kullanımı maliyetli, uzun bir süreç ve teknik bilgi gerektirirken, KEC ile NES dakikalar içinde teknik olmayan kişilerce kullanılabiliyor.


Parmak iziyle kimlik doğrulama sayısı 2 milyonu aştı!
blog
techinside.com
Son 10 ayda iki milyonun üzerinde vatandaş tapu işlemlerinde biOnay kimlik doğrulama cihazını kullanarak işlem gerçekleştirdi.

Belediyelerde kimlik doğrulama işlemleri başladı
blog
bthaber.com

Belediyeler, kentsel dönüşüm anlaşma ve tapu devir hizmetleri, evlendirme işlemleri ile tüm ilk başvuru süreçleri ve sözleşme işlemlerinde dublör kullanımını engellemek amacıyla KVK uyumlu parmak izi kimlik doğrulama sistemine geçiyor. EGA tarafından üretilen Türkiye’nin ilk onaylı mobil kimlik doğrulama cihazı biOnay, çipli kimlik kartı kullanımıyla parmak izi doğrulamasını sağlayarak belediyelerde olası sahtecilik işlemlerinin önüne geçilmesini sağlayacak.


Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.