Blog / biOnay’dan Haberler

Türkiye’nin İlk Onaylı Kimlik Doğrulama Cihazı biOnay
blog
btGünlüğü 29.03.2019

Türkiye dijital kimlik doğrulama sistemine geçiyor. Yeni kimliklerde yer alan çipler, elektronik cihazlarla doğrulanacak ve kimlik gerektiren tüm işlemler daha güvenli hale gelecek. Türk mühendislerinin geliştirdiği mobil kimlik doğrulama cihazı biOnay, tüm güvenlik testlerinden geçerek Türkiye’nin ilk onaylı kimlik doğrulama cihazı oldu.


Sunucularımız EKDS testlerini başarıyla tamamladı
blog

Anahtar teslim e-Kimlik platformu sunmak gayesi ile geliştirdiğimiz, biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) sunucularımız, TSE standartları uyumluluk kapsamında, TÜBITAK BILGEM e-Kimlik laboratuvarı tarafından gerçekleştirilen EKDS testlerini başarıyla tamamladı. “biOnay Kimlik Doğrulama Sunucusu” sayesinde “biOnay Kart Erişim Cihazı (KEC)” ile gerçekleşen kimlik doğrulama işlemlerini ve üretilen bildirimleri doğrulayabilir ve kayıt altına alabilirsiniz.


TSE uygunluk değerlendirme testlerimizi tamamladık!
blog

TÜBİTAK e-Kimlik Test Laboratuvarı tarafından yürütülen, Kart Erişim Cihazları (KEC) için TSE uygunluk değerlendirme testlerimizi tamamladık. Arayüz, güvenlik ve gömülü yazılım fonksiyonlarının test edildiği biOnay cihazımız, 2.000’e yakın senaryoyu başarıyla gerçekleştirmiş, masaüstü ve mobil fonksiyonları bir arada içeren ilk Kart Erişim Cihazı olma özelliğini taşıyor.


biOnay marka tescilimizi aldık!
blog

Biyometrik Onay, Bi’Onay, biOnay…. biOnay marka tescilimizi aldık. Ülkemizi yeni bir deneyim ile tanıştırmaya hazırız. biOnay kullanan işyerleri müşterilerine daha pratik, modern ve güvenilir kullanıcı deneyimi sunuyor. biOnay sayesinde kişilerin daha huzurlu ve güvenilir işlemler yapması sağlanıyor. biOnay ile kimlik kartı fotokopisi çekmeye son.


Seri üretime hazırız!
blog

biOnay seri üretimi KAT Mekatronik Ürünleri A.Ş.’nin 25.000 m2 kapalı alana sahip modern üretim merkezinde yapılıyor.1955 yılından beri bir üretim şirketi olan firmamız, 2015 yılında bugünkü modern tesisini tamamlamış ve halen büyümesini sürdürmektedir. Başta Alman firmaları olmak üzere, otomotiv sektöründe dünyanın önde gelen markalarının, direkt üretim bantlarında kullanılan elektronik, elektromekanik ve mekatronik ürünler geliştirmekte ve üretmektedir.


Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.