Blog / Basında biOnay

Çipli kimlik kartları ile parmak izi kimlik doğrulama işlemleri hız kazandı
blog
dha.com.tr 27.11.2023

Mobil kart erişim cihazı biOnay’ın Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta, son dönemde tapu müdürlükleri, noterler, bankalar, belediyeler, sınav merkezleri ve ziyaretçi kabul noktalarında çipli kimlik kartı ile kimlik doğrulama işlemlerinde kullanılmaya başlandığını söyledi.


Çipli Kimlik Kartlar ve Parmak İzi Doğrulama ile SGK’da Başkaları Adına Yapılan İşlemlerin Önüne Geçilebilecek
blog
fortuneturkey.com

SGK ile anlaşmalı hastanelerde ve diğer kurumlarda, başkaları adına sahte kimlik ile yapılan işlemler, yeni çipli kimlik kartları ve parmak izi doğrulama ile tarih olacak.

 


Çipli kimlikle bankalarda sahtecilik tarih oluyor
blog
Dünya Gazetesi / 21.06.2023

Kimlik kartı sahteciliğine çözüm geliştirildi
blog
Ekonomist / Ekonomi Dergisi 14.05.2023

Noterlerdeki sahtecilik riski azaltılıyor
blog

Türkiye’de noterlerin sayısı 2 binin üzerine çıkarken, noterlerde yaşanabilecek olası sahteciliğin önüne geçilmesi de bir o kadar elzem hale geldi. Bugün noterlerde en çok sahteciliğin yapıldığı işlemler araç satış ve vekaletnameler olarak öne çıkıyor. EGA tarafından üretilen Türkiye’nin ilk onaylı mobil kimlik doğrulama cihazı biOnay, noterlerde çipli kimlik kartı kullanımıyla parmak izi doğrulamasını sağlayarak sahte kimlik ve dublör kullanımının önüne geçilmesini sağlıyor.


1 2 3 16
Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.