Blog

Sn. Süleyman Soylu Kimlik Kartına e-İmza Yükleme Lansmanına Katıldı
blog
içişleri.gov.tr 22.04.2022

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, “e-İmza sistemini 10 Ocak 2022’den itibaren uygulamaya başladık. Bu sayede elektronik imzalarımızı yeni kimlik kartlarımıza nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlükleri ve kioskları, bankalar, noterler ve tapu kadastro müdürlüklerinden yükleme imkanına kavuşmuş oluyoruz. Halihazırda 81 ilde 200 noktada e-İmza yükleme işlemi gerçekleştirilmektedir.” dedi.

TSE Uygunluk Belgesi-Kart Erişim Cihazı
blog
Türk Standartları Enstitüsü 20.04.2022

biOnay Kart Erişim Cihazı

TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi
blog
Türk Standartları Enstitüsü 14.04.2022
Tapu pilot projesi başladı
blog
Haberturk.com Mart 2021

‘Tapuda sahteciliğin önüne Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’yle geçilecek’
Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçebilmek için Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin (EKDS) pilot uygulamasına başladıklarını bildirdi. Adlı, “İçişleri Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde pilot uygulama başlattık. Ankara’da Yenimahalle Tapu ve Kadastro Müdürlüğümüz ile Çankaya Kadastro Müdürlüğümüzde şu anda pilot uygulama devam ediyor. Müdürlüğümüze gelen vatandaşlar, yeni kimlik kartlarını POS cihazı şeklindeki Kimlik Doğrulama Sistemine takıyor, parmak izini de alıyoruz ve otomatik olarak nüfustaki veri tabanına giriliyor, vatandaşın bilgileri sistemdeki verilerle karşılaştırılıyor. Doğrulanmış bilgilerin bize gelmesiyle tapuda sahteciliklerin önüne artık daha hızlı geçebileceğiz” dedi

Bilişim Yıldızları 2021 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Bt Haber 27.12.2021

Türkiye’ nin En Başarılı Yerli ve Milli/Özgün Projelerinin Yarıştığı
9. Bilişim Yıldızları Proje Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu.
Özel sektör Kategorisinde ilk üç sırayı biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) ve Kart Erişim Cihazı (KEC), Berqnet Firewall ve NLab Nara EdTech Projeleri aldı.

1 2 3 20
Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.