SSL

biOnay’ı Deneyin


biOnay ile sunduğumuz uçtan uca çözümü deneyimlemek için KEC sipariş formunu doldurarak dijital kimlik doğrulama çağına öncülük edebilirsiniz.biOnay KEC Adaptör / Şarj Kablosu siparişlerinizi aşağıdaki resme tıklayarak forma ulaşabilirsiniz. Form üzerinden tarafınıza teklif mail gönderilecektir.biOnay KEC Arıza / Öneri bildirim formu buradan yapabilirsiniz. Form üzerinden yapılacak bildirimler Saha destek ekiplerimizce en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecek.


BIONAY KDHS Panel Tanıtımı
Uygulama biOnay Kart Erişim Cihazı Kullanan kullanıcılara özel olarak hazırlanmıştır. Kullanıcıya tanımlı ve yetkisinde bulunan biOnay Kart Erişim Cihazlarından yapılan kimlik doğrulama bildirimleri bu panelden raporlanabilmektedir. Uygulama girişi çift faktör şifrelendirme ile güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Uygulamadan raporlar tarih, cihaz numarası veya doğrulama yapılan kişinin TCKN numarası ile alınabilmekte olup, alınan raporlar kaydedilebilmektedir. Böylece oluşturduğumuz panel sayesinde kullanıcı kimlik doğrulamalarının sonucunu izleyebilmektedir. Kart Erişim Cihazı sahibi olan kullanıcılara cihaz ile birlikte uygulama ücretsiz olarak tanımlanmakta ve kullanımına açılmaktadır.

1
KDHS(Kimlik Doğrulama Hizmet Sağlayıcı) Platform Tanıtım Dökümanı
Indir
2
KEC(Kartlı Elektronik Cihaz) Tanıtım Dökümanı
Indir
3
EKDS (Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi) Yönetmenliği
Indir
3
Bionay Ekds Tanıtım Dökümanı
Indir
Pilot çalışma öncesi yapılması gerekenler?
Hangi iş süreçlerinizde ve hangi uygulamalarınızda biOnay Kimlik Doğrulama çözümünü deneyimlemek istediğinizi kurum içerisinde değerlendirin.
Siz iletişim formunu doldurduktan sonra uzmanlarımız sizi arayarak projenizi ve kullanmak istediğiniz kimlik doğrulama senaryonuzu değerlendirir ve doğru çözüm için size bilgi aktarımı yapar.
Pilot çalışma için sözlü mutabakat sonucunda kullanılacak test KEC teslim tutanağı imzalanır. Müşteri bu belge onayı ile koşulları kabul eder.Test KEC teslim süreci başlatılır ve müşteri atanan uzman ile çalışma anlaşılan süre içinde devam eder.
Bir sonraki adımda mutabık kalınan kullanım senaryosu için karşılıklı olarak pilot çalışma için ön hazırlıklar yapılır. (IP ayarları, izinler, Servis API doküman paylaşımı vb.)
Pilot çalışma içeriği
1
2 adet test e-Kimlik kartı
(arzu edilirse TÜBITAK’tan temin edebilirsiniz veya var olan test kartlarınızı kullanabilirsiniz.)
2
1 adet biOnay cihazı
3
biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS)
(Bulut ortamında kullanıma hazır)
3
biOnay Servis API
(Entegrasyon için internet üzerinden erişilebilir)
Tutanak çalışmada sizi neler bekliyor?

Tutanak maddeleri;

 • Cihaz entegrasyon projesi dışında her ne sebeple olursa olsun, ticari veya mesleki amaçlarla veya diğer kar getirici sebeplerle kullanmayacağını kabul, taahhüt ve beyan eder. Bionay’ın bilgisi ve yazılı onayı olmadan Cihaz’ ı, başka bir kişiye dağıtmayacağını, ödünç vermeyeceğini, kiraya vermeyeceğini, satmayacağını, kabul, taahhüt ve beyan eder.
 • Teslim alan taraf, cihaz üzerinde, tersine mühendislik, değiştirme veya türev çalışmalar oluşturma, uyarlama veya yazılım ve donanımdan yola çıkarak esinlenmiş eserler yaratmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Tutanak üzerinde yazan teslim tarihinde ve/veya Bionay yetkililerinin iade edilmesini bildirdiği tarihte tutanaktaki ürün ve malzemeler tam ve eksiksiz olarak teslim edilmek zorundadır.
 • Teslim edilecek TEST KEC' de TEST GEM kartı içermekte olup, gerçek TCKK ile çalışmayacaktır. Entegrasyon ve cihaz testlerinde TEST Kimlik Kartı ihtiyacınız olacaktır.
 • Test kart temini için başvuruları kurum kendi adına Tübitak/ Oktem birimine başvuru yapması gerekmektedir.
  ( https://oktem.bilgem.tubitak.gov.tr/iletisim/) TÜBİTAK BİLGEM Genel İletişim arayabilirsiniz.
 • TEST KEC müdahalelere karşı Tamper Project ile koruma altındadır. Cihaz kasa vidalarına müdahale edildiğinde, cihaz kasası açılmaya çalışıldığında, cihaz yazılımını tehdit eden yazılımlarla karşılaştığında KEC kendini tamper moda olarak dışarıdan müdahalelere karşı kendisini korur. Tamper moduna düşmüş cihazlar için ilgili cezai madde uygulamaya konulacaktır.
 • Entegrasyon ve test süresi sonunda (Teslim Tarihinden itibaren 4 Hafta ile sınırlı olmak üzere) cihazın teslim süreci ilgili kuruma ait olup, süre sonunda teslim edilen cihaz, aksesuar ve / veya test kartlarını eksiksiz ve hatasız teslim edilmesi gerekmektedir.
 • EK Test süresi talebi için Bionay’dan yazılı onay alınması gerekmektedir.
 • Geç teslim edilmesinde ve/veya teslim edilmemesi durumun da (5.000 USD) cezai şart uygulanacaktır.
Test süreci hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için SSS sayfasına göz atabilir,
0 216 759 00 60 numaralı telefondan destek alabilirsiniz Indir link den tutanak indirebilirsiniz.
Pilot çalışmada sizi neler bekliyor?

biOnay kullanan işyerleri;

 • Uzmanlarımız iş yerinizde sizi ziyaret eder.
  (Sadece İstanbul ve Ankara içindir. Diğer lokasyonlar için telefon ve e-mail ile destek sağlanır.)
 • biOnay KEC cihazının kurulumuna yardımcı olur ve kullanım detaylarını aktarır.
 • biOnay KEC cihazının iş yeri uygulamanıza Servis API entegrasyon desteği verir.
 • Böylece sunduğumuz yazılım ve donanımın test aşaması başlar! Farklı kimlik doğrulama yöntemlerini (PIN, fotoğraf, parmak izi, sertifika) ve karttan özel veri okuma (fotoğraf, doğrum yeri, anne kızlık soyadı vb.) fonksiyonlarını deneyimleyebilirsiniz.
 • Pilot çalışma için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Deneme süreci hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için SSS sayfasına göz atabilir,
0 216 759 00 60 numaralı telefondan ve info@bionay.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.