Blog / Basında biOnay

E-Kimlik’teki bilgiler nasıl korunacak?
blog
Yenişafak 23.10.2019

Şimdiye kadar 45 milyondan fazla dağıtılan ve yenileme süresi 2023’te dolacak olan çipli e-kimlik kartlarında tüm özel bilgiler çiplerde saklanacak. E-kimliklerin kullanılacağı kart erişim cihazlarının yazılımı Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Yeni çipli kartlarda yer alan parmak izi, dijital fotoğraf, PIN ve dijital sertifika unsurlarını kullanabilecek cihaz 3-faktör kimlik doğrulama gerçekleştirebiliyor.


E-kimlikle Herkes Blokzincir Kullanıcısı Olabilir
blog
Cybermag 25.09.2019

İnternetin icadından sonraki en yıkıcı yeniliklerden biri kabul edilen Blokzincir teknolojisi, henüz yaygın bir kullanıma ulaşmadı ama dünya genelinde yatırımlar her yıl katlanıyor. TÜBİTAK BİLGEM tarafından düzenlenen Blockzincir Çalıştayı’nda konuşan biOnay Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta, “Blokzincir henüz yasal bir kimlik sunmuyor. E-kimlikler sayesinde blokzincir çözümleri gündelik hayatımıza girebilir” dedi.


Kişisel Veriye Yerli Koruma
blog
Milliyet Gazetesi 01.08.2019

KİMLİK DOĞRULAMA CİHAZLARI ÖNLEMLERİ ÜST DÜZEYE TAŞIYACAK
blog
CyberMag 24.07.2019

Kamuda vatandaşların bilgilerinin dijital ortamlara taşınması güvenlik önlemleri konusunu Cumhurbaşkanlığı düzeyine taşıdı. Cumhurbaşkanı imzasıyla yayınlanan “Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri”ne göre kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan kritik veriler, internete kapalı ve fiziksel güvenliği sağlanmış bir ortamda bulunan güvenli bir ağda tutulacak. Yeni çipli kimliklerle yapılacak işlemler hakkında konuşan biOnay Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta, “Onaylı kart erişim cihazları ve yeni çipli kimlik kartları bu tedbirlerle uyumlu şekilde tasarlandı” dedi.


Kimlik Doğrulama Cihazı Önlemleri Üst Düzeye Taşıyacak
blog
Ticaret Gazetesi 24.07.2019

1 2 3 11
Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.