Blog

E-Kimlik’teki bilgiler nasıl korunacak?
blog
Yenişafak 23.10.2019

Şimdiye kadar 45 milyondan fazla dağıtılan ve yenileme süresi 2023’te dolacak olan çipli e-kimlik kartlarında tüm özel bilgiler çiplerde saklanacak. E-kimliklerin kullanılacağı kart erişim cihazlarının yazılımı Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Yeni çipli kartlarda yer alan parmak izi, dijital fotoğraf, PIN ve dijital sertifika unsurlarını kullanabilecek cihaz 3-faktör kimlik doğrulama gerçekleştirebiliyor.

E-kimlikle Herkes Blokzincir Kullanıcısı Olabilir
blog
Cybermag 25.09.2019

İnternetin icadından sonraki en yıkıcı yeniliklerden biri kabul edilen Blokzincir teknolojisi, henüz yaygın bir kullanıma ulaşmadı ama dünya genelinde yatırımlar her yıl katlanıyor. TÜBİTAK BİLGEM tarafından düzenlenen Blockzincir Çalıştayı’nda konuşan biOnay Kurucu Ortağı Ümit Yaşar Usta, “Blokzincir henüz yasal bir kimlik sunmuyor. E-kimlikler sayesinde blokzincir çözümleri gündelik hayatımıza girebilir” dedi.

TSE Uygunluk Belgesi
blog

biOnay  Kimlik Doğrulama Sunucusu

TSE Uygunluk Belgesi
blog

biOnay  Kimlik Doğrulama Politika Sunucusu

TSE Uygunluk Belgesi
blog

biOnay  Rol Sunucusu

1 2 3 15
Türkiye’nin %100 yerli ilk mobil kart erişim cihazı biOnay ile tüm kimlik işlemleri güvende. Yeni çipli elektronik kimlik kartları ile pratik, modern ve güvenli bir kullanıcı deneyimi edinin.